ریل کشو کابینت

آموزش نحوه جا انداختن کشو ریلی کابینت

نحوه جا انداختن کشو ریلی

از مشکلات پرتکرار در اکثر خانه‌ها، نصب درست ابزارهای چوبی و کشودار و همچنین جا انداختن کشو ریلی کابینت است. امروزه در ساخت دراورها، کمدها و حتی تخت خواب‌ها از ریل‌های جدیدی استفاده می‌شود که به طور معمول از جنس ریل کشو ساچمه ای هستند. در حالت کلی، نحوه جا انداختن کشوی ریلی ساچمه ای خیلی ساده‌تر از مدل‌های قدیمی ریل کشوها است.

در این مطلب نحوه جا انداختن کشو ریلی دراور، کمد و کابینت را آموزش می‌دهیم تا در صورت نیاز به راحتی بتوانید ریل کشو سه تیکه کابینت‌های خود را از جایشان خارج کرده یا نصب کنید.

 

نحوه جا انداختن کشو ریلی کابینت

 

نحوه جا انداختن کشوی ریلی ساچمه ای

گاهی ممکن است به دلایلی مانند اسباب کشی یا جا به جایی مجبور به باز کردن کشوهای کابینت‌های خود باشید. باز کردن کشوی ریلی از روی کابینت‌ها موجب سبک‌تر شدن آن‌ها می‌شود. از سوی دیگر، ریل ساچمه ای جز ریل‌هایی است که خود افراد هم می‌توانند به راحتی آن را روی کابینت یا کمد نصب کرده و در صورت نیاز کشو را روی آن سوار کنند. در مقالات قبلی به طور مفصل نصب ریل کشو ساچمه‌ای را آموزش داده‌ایم.

برای باز کردن کشوی ریلی دراور آن را تا انتها بکشید. در دو طرف کشو گیره‌هایی در سمت چپ و راست وجود دارند که باید گیره سمت راست را با دست راست گرفته و به سمت پایین بکشید. گیره سمت چپ را هم با دست چپ گرفته و آن را به سمت بالا نگه دارید. در این شرایط کشو به راحتی از روی ریل خارج شده و بیرون می‌آید.

 

How to install a rail drawer

 

حال برای جا انداختن کشو ریلی باید آن را در جای مشخص شده قرار دهید، به علامت چپ و راست آن که روی ریل مشخص می‌شوند، توجه کنید و کشو را در جهت درست متصل کنید. پیش از شروع، زبانه ریل را در جای خود قرار دهید. دقت کنید که دقیقا در جلوی ریل قرار بگیرند. به این معنی که قسمت ساچمه‌ای را در ابتدای ریل قرار دهید. حال می‌توانید کشو را جا بیندازید.

برای این کار دو لبه‌ی فلزی متصل به کشو را کاملا درون واشرهای ریل قرار دهید. کشو را با دو دست نگه دارید و آن را کاملا صاف و در یک راستا داخل ریل جا دهید. سپس با یک فشار جزئی ضربه‌ای را به کشو وارد کنید تا داخل کابینت جای بگیرد.

 

جا انداختن کشو ریلی ساچمه ای

 

پس از جای گیری کشو، باید ببینید که اگر کشو به درستی در جای خود نصب نشده باشد، پیچ‌هایی درون دو سوراخ بیضی شکل را شل کنید، ریل را در جهت بالا یا پایین تنظیم کنید و سپس پیچ‌ها را سفت کنید تا نحوه جا انداختن کشوی ریلی دراور به درستی انجام شود. در نهایت برای اطمینان از درستی کارتان باید دقت کنید که لبه‌های کشو کاملا مماس با جایگاه خود باشند. به علاوه، حین حرکت رفت و برگشتی نباید کشو ریلی تغییر سطح یا مانعی در مسیر خود داشته باشد.

 

 

نکته مهم این است که گاهی ریل‌ها کارایی خود را از دست می‌دهند یا بر اثر استفاده نادرست خراب می‌شوند. در این صورت دیگر نمی‌توان کشو را روی آن‌ها سوار کرد. در این موارد راه‌کارهایی مانند رگلاژ، روان کاری و تعمیر ریل کشو ساچمه‌ای نمی‌تواند کارایی آن‌ها را بهبود دهد و باید حتما تعویض شوند. هنگام تعویض و انتخاب ریل جدید به وزن کشو و وزن اقلامی که می‌خواهید درون کشو قرار دهید، توجه کنید و بسته به نیازتان ریلی مناسب را انتخاب نمایید.

با مطالعه این مطلب می‌توانید در شرایط ضروری بدون نیاز به حضور متخصصین این حوزه، کشوهای کابینت خود را باز کرده و بعدا آن‌ها را روی ریل کشو ساچمه ای جا بیندازید. اگر شما هم تجربه‌ای درباره  نحوه جا انداختن کشو ریلی کابینت دارید، آن را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.