ساروگلوبال در شبکه های اجتماعی :

در هنگام انتخاب اکسس کنترل به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

به‌اشتراک‌گذاری متن

در telegram به اشتراک بگذارید
تلگرام
در linkedin به اشتراک بگذارید
لینکدین
در facebook به اشتراک بگذارید
فیس‌بوک
در twitter به اشتراک بگذارید
توییتر

سیستم‌های اکسس کنترل ورود و خروج مطمئن و ایمنِ افراد مجاز به بخش‌های مختلف کسب‌ وکارتان را فراهم می‌کنند و مانع از ورود افراد غیرمجاز می‌شوند. این سیستم‌ها از کی‌پدهای الکترونیکی، که امنیت یک درب واحد را تأمین می‌کنند، تا سیستم‌های شبکه‌ای بزرگِ مخصوص چندین ساختمان، متفاوت هستند. سیستم‌های اکسس کنترل مدیریت مکان‌های شما را نیز تا حد زیادی تسهیل می‌کنند: نیازی نیست کلیدهای مفقودی را عوض کنید، از کارمندانی که خدمت‌شان تمام شده، سراغ کلیدهای قدیمی را بگیرید یا به این فکر باشید که کدام افراد به کدام بخش‌ها دسترسی دارند.

در هنگام انتخاب اکسس کنترل چند دقیقه وقت بگذارید و به این دو سؤال بپردازید:

۱- سیستم اکسس کنترل درب شما چه مشکلی را از شما حل خواهد کرد؟

۲- سیستم اکسس کنترل مورد نیاز کسب ‌وکار شما باید چه اندازه‌ای باشد؟

سیستم اکسس کنترل درب شما چه مشکلی را از شما حل خواهد کرد؟

اول، هدف‌تان را از نصب سیستم کنترل اکسس درب مشخص کنید. مهم‌ترین نقش یک سیستم اکسس کنترل این است که افراد غیرمجاز به مکان مورد نظر دسترسی نداشته باشند. این مکان ممکن است درب جلویی ساختمان، محوطۀ پارکینگ، اتاق سرور، اتاق مدارک کارگزینی یا هر مکان حساس دیگری باشد. ممکن است بخواهید با سیستم اکسس کنترل خود، رفت و آمد کارمندان را نیز ردّگیری کنید. نکتۀ دیگری که باید درنظر بگیرید، این است: امنیت سیستم شما باید چقدر باشد؟ یک سیستم ابتدایی معمولاً دارای کی‌پد و اکسس کارت می‌باشد. کاربردهایی که امنیت بالاتری دارند، ممکن است به ابزارهای متعددی برای احراز هویت نیاز داشته باشند (مثلاً اکسس کارت و اثر انگشت) و متضمن افراط‌کاری بیشتری است. و دست آخر، بررسی کنید به چه سیستم‌های دیگری نیاز دارید که به سیستم اکسس کنترل‌تان متصل شوند.

شکل A-1 مجموعه درب خروجی را با سیستم اکسس کنترل نشان می‌دهد. در این نمونه درب، ابزار قفل [۱] نوعی قفل الکترومغناطیسی (مگ‌لاک) است که روی چارچوب درب نصب می‌شود، [۲] ابزار ورود، کی‌پدی عددی است که بروی بخش بیرونی (ناایمن) دیوار نصب می‌شود، [۳] ابزار خروج، دکمۀ «دکمۀ خروج» است که برروی بخش داخلی دیوار قرار گرفته است و [۴] منبع تغذیه، کنترل‌گر، منبع تغذیۀ اصلی و منبع تغذیۀ پشتیبان باتری‌ای است. این چهار قطعه برچسب جداگانه ندارند، اما با اتصال ازطریق سیم، یک مدار را تشکیل می‌دهند.

انتخاب اکسس کنترل 1

سیستم اکسس کنترلِ مورد نیازِ کسب‌وکارتان باید چه اندازه باشد؟

وقتی متوجه شدید سیستم اکسس کنترل‌تان قرار است چه نقش کلی ایفا کند، به این فکر کنید که چند درب را لازم است ایمن‌سازی کنید. تأسیسات کوچک احتمالاً فقط شامل یک درب می‌باشند: اتاق سرور با یک قفل کی‌پد الکترونیکی مثالی عادی از یک سیستم اکسس کنترل بسیار کوچک است. به خاطر داشته باشید که لازم نیست تمام درب‌ها، اکسس کنترل داشته باشند؛ می‌توانید بعضی درب‌ها را قفل کنید و کلیدشان را در اختیار افراد مناسب قرار دهید. اگر قبل از خرید سیستم‌تان کمی برنامه‌ریزی کنید، بعدها راحت‌تر می‌توانید آن را گسترش دهید. سیستم‌های کوچک، که برای یک یا دو درب طراحی می‌شوند، چندان قابل گسترش نیستند، اما بسیاری از سیستم‌های چهار و هشت‌دربی را می‌توان درصورت نیاز به هم وصل کرد و گسترش داد.

بعد آن که فهمید چند درب را قرار است ایمن‌سازی کنید، دربارۀ هر یک اطلاعاتی را گردآوری کنید: نوع قفل‌ها و سیستم‌های ورود مورد نیازتان به ترکیب‌بندی فیزیکی و کاربرد درب‌ها بستگی دارد. این هم چند سؤال دیگر که کمک‌تان می‌کند به فکرتان شکل بدهید:

– آیا برخی درب‌ها فقط مختص مشتری است و برخی دیگر فقط مختص کارمندان؟

– درب‌ها از چه جنسی هستند، چوبی، فولادی، آلومینیومی یا شیشه‌ای؟

– کدامیک از درب‌ها، ضد حریق درنظر گرفته شده‌اند؟

– درب کدام پارکینگ یا گاراژ قرار است کنترل شود؟

– تأسیسات بزرگ‌تر ممکن است بیش از یک محل داشته باشند. سیستم اکسس کنترلی که ازطریق شبکه عمل می‌کند، این امکان را برای شما فراهم می‌کند که امنیت تمام مکان‌ها را از یک نقطۀ مرکزی مدیریت کنید.

– وجه تمایز مهم دیگری که بین سیستم‌های اکسس کنترل وجود دارد، تفاوت بین سیستم‌های خروج آزاد و کنترل‌شده است:

سیستم خروج آزاد: برای خروج از محل حفاظت‌شده هیچ لازمه ای وجود ندارد. سیستم نزدیک شدن فرد به خروجی را تشخیص می‌دهد (معمولاً ازطریق حسگرهای حرکتی) و قفل درب را باز می‌کند یا دارای دکمه یا میلۀ رهاکننده است که به افراد اجازۀ خروج می‌دهد.

سیستم خروج کنترل‌شده: برای حرکت در هر دو جهت، سیستم ایجاب می‌کند که از تدابیر امنیتی یکسانی استفاده شود: کارمندان برای ورود یا خروج از محل حفاظت‌شده باید کد وارد کنند یا از کارت خود استفاده کنند. طبق قانون، سیستم‌های اکسس کنترل باید به گونه ای نصب شوند تا در صورت خرابی سیستم و قطعی برق، افراد بتوانند از محل خارج شوند. سیستم‌های خروج کنترل‌شده هم امنیت و هم هزینه‌های کلی شما را افزایش می‌دهند.

انتخاب اکسس کنترل 2

بخشی از یکی از مقالات maglocks.com را خواندید که تیم محتوا سارو آن را ترجمه و ویرایش کرده است.

مطالب مرتبط

اکسس کنترل سارو
مشاهده صفحه محصولات
تماس با سارو
برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

اطلاعات تماس سارو

آدرس:

تهران، خیابان امام خمینی، تقاطع ولیعصر، پلاک ۳۱۱

ساعات کار:

شنبه تا پنج‌شنبه: ۹ تا ۱۸

شماره تماس:

۰۲۱۶۶۷۵۱۸۹۱

پست الکترونیک:

info@saroglobal.ir

شبکه‌های اجتماعی:
بستن
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.

سبد خرید

بستن
بازگشت به بالا